Синус ліфтинг в стоматології

Сьогодні ми детально і докладно розповімо в суті процедури та особливості виконання. Сподіваємося, ви краще зрозумієте, чи варто робити синус-ліфтинг, і що очікувати від лікування.

Що таке операція синус ліфтинга: показання

Наша верхня щелепа – унікальна кістка, що відноситься до так званих повітроносних. Особливість її будови в наявності величезної заповненої повітрям порожнини, гайморової пазухи. Вона містить повітря завдяки з’єднанню з носовими ходами (це називається пневматизации).

Дно гайморової пазухи формує тонка кісткова стінка, що знаходиться прямо над верхніми зубами. Природною висоти кісткової стінки цілком достатньо, щоб зуби нормально формувалися і виконували повсякденну функцію.

Але після випадання зубів і травм верхньої щелепи стоматолог повинен встановити нові штучні зуби. Але ж перед установкою сяючий білосніжних коронок доведеться вживити в щелепу дентальні імплантати – це титанові гвинти, на які монтуються перехідники.

Питання: куди вкручувати ці гвинти? Головний фактор успіху дентальної імплантації на верхній щелепі – це достатній обсяг кісткової тканини, тобто висота кістки до дна гайморової пазухи.

Синус ліфтинг

За статистикою, у 60-80% пацієнтів є дефіцит кісткової тканини. Це не завжди результат хвороби – іноді недостатня висота кістки є просто індивідуальною особливістю. Але атрофія може бути і результатом перебудови щелепи після давно перенесеної втрати зубів.

Як би там не було, перед імплантації таким людям потрібно наростити кістку.

Тут на допомогу стоматологам приходить операція синус ліфтинг в стоматології

Ця процедура передбачає нарощування кісткової тканини альвеолярного відростка у верхній щелепі, яка буде служить фундаментом для імплантації. Без достатньої висоти кістки дорога установка дентальних імплантатів Не буде ні довговічною, ні безпечною.

Скільки коштує синус-ліфтинг

Показання синус-ліфтингу включають:

Простіше кажучи, процедура потрібна, коли в верхню щелепу неможливо вмонтувати дентальні імплантати.

Скільки коштує синус-ліфтинг і як виконується синус-ліфтинг: види і етапи процедури

Професійний стоматолог-хірург планує таку процедуру тільки за результатами всебічного обстеження пацієнта:

Сучасні клініки активно застосовують комп’ютерну томографію щелепи і синусів, що дозволяє створювати 3D-моделі оперованого ділянки. Завдяки цифровим технологіям стоматолог-хірург може розрахувати кількість кісткового матеріалу для синус-ліфтингу.

Наявність якісних 3D-моделей допомагає створювати потрібні шаблони для установки напрямних, ефективно планувати майбутню процедуру і Скоротити ризик ускладнень. Звичайно, вартість такого підходу буде вище, ніж робота по-старому. Наразі стоматологи роблять відкритий синус ліфтинг та закритий синус ліфтинг.

Через 7-10 днів лікар може зняти шви, а ось перехід до наступного етапу – дентальної імплантації – розглядається в кожному конкретному випадку. Іноді можна встановлювати імплантат одночасно з нарощування кістки, а іноді чекають від 2 до 9 місяців.

Автор: лікар-стоматолог, Стольникович Віктор Васильович

Насколько полезным был этот пост?

Средний рейтинг: / 5. Количество голосов: