Керамічні брекети

Що надає людині чарівності та впевненості в собі? Відповідь на це питання очевидна. Звичайно ж, красива посмішка! При розмові кожен з нас звертає увагу, перш за все, на артикуляцію (тобто, рух) губ і зубів співрозмовника. Саме тому симетрична і сяюча посмішка, білосніжні рівні зуби є запорукою естетичної краси людини і правильності його вимови. На жаль, але не всім пощастило мати з народження «красивий оскал». Як повідомляє статистика, близько 80% людей мають неправильний прикус або викривлення зубів. Стоматологи знайшли дієву панацею для тих, у кого є подібні проблеми. Це брекети. Наша сьогоднішня стаття буде присвячена такому популярному засобу в ортодонтії як керамічні брекети.

З чого складається керамічна брекет система?

Керамічна брекет система, як і інші види брекетів, включає в себе такі складові:

  1. Підстава у вигляді скоби. Керамічні брекети мають на увазі, що такі скоби будуть виготовлені з кераміки. На кожен зуб, попередньо очищений і відшліфований, за допомогою ортодонтичного клею приклеюють по одній скобі.
  2. Крила (скоби). Простіше кажучи, це виступаюча частина брекетів. Усередині скоби є спеціальний простір – паз. У ньому в подальшому проходить дуга брекетів. Кожна така скоба кріпиться на раніше згадану пластинку. Крила керамічних брекет систем також виготовляють з кераміки.
  3. Дуга. Це металевий дріт, який виготовлений ​із нержавіючого стоматологічного сплаву. Її протягують крізь крила і, таким чином, з’єднують все пластинки на зубах в єдину конструкцію. Всі брекети (залізні або керамічні, пластмасові або сапфірові) мають однакові дуги.
  4. Лігатури. Це завершальна деталь керамічних брекетів. Вони являють собою металеві, гумові або пластмасові кілечка, які кріплять на крилах, запобігаючи випаданню дуги. Також існують керамічні брекет системи без лігатури. Замість них використовують спеціальні кліпси. Про відмінності цих видів брекетів ми розповімо далі.

Як матеріал для керамічних брекетів використовують полікристалічну або монокристалічну кераміку. Обидва види кераміки однаково міцні та довговічні. Зовні вони незначно відрізняються лише за кольором (полікристалічні більш прозорі, а монокристалічні – матові).

За бажанням пацієнта, можна зробити кераміку будь-якого відтінку білого, в залежності від натурального кольору емалі зубів людини. Також дуже поширене робити керамічні брекети на пару відтінків світліше. Так досягається ефект уявного відбілювання без додаткових дорогих процедур.

Які бувають керамічні брекети?

Умовно виділяють два види керамічних брекет систем:

Керамічні лігатурні брекети мають у своїй конструкції спеціальні лігатури, які утримують дугу в правильному положенні і не дають їй вислизнути з скоб. Лігатури для таких брекет систем виготовляють з металу, гуми і навіть пластика. Крім матеріалу, пацієнт також може самостійно вибрати колір лігатур. Керамічні лігатурні брекети – це класичний вид вестибулярних брекетів, які кріпляться на передню частину зубів.

Безлігатурні керамічна брекет система, яку ще називають самолігуючі, стала справжнім проривом в ортодонтії. В її конструкції замість лігатур встановлені спеціальні кліпси. З їх допомогою можна регулювати положення дуги брекетів, просто відкриваючи й закриваючи кліпсу.

Самолігуюча керамічна брекет система, в порівнянні з лігатурної, має дві вагомі переваги:

  1. Скорочення часу прийому і перебування пацієнта в стоматологічному кріслі практично на 35%.
  2. Швидкість лікування і скорочення загальної тривалості носіння брекет системи.

Дуже часто, саме ці два критерії схиляють пацієнта вибрати керамічні брекети без лігатури.

Самолігуючі керамічні брекети використовують не тільки для виправлення викривлень зубів. Більш вдосконалені конструкції від таких провідних виробників, як Damon Clear і Clarity, покликані лікувати неправильний прикус на перших етапах розвитку патології. Виправлення прикусу самолігуючими керамічними брекетами на пізніх етапах захворювання проводиться з попереднім оперативним лікуванням.

Самолігуючі керамічні брекети підійдуть як дорослим, так і дітям. Вони зручні в носінні, досить міцні і довговічні, не вимагають великих зусиль при чищенні. Завдяки своїй простоті в установці і подальшому контролі, цей вид брекет систем полюбився ортодонтам усього світу.

Відмінності керамічних брекет систем від інших видів брекетів

Керамічні брекети

Металеві чи керамічні брекети?

При виборі брекетів кожен пацієнт задається питанням: «Які брекети краще: керамічні чи металеві?» Однозначну відповідь на це питання не може дати жоден стоматолог. І у металевих, і у керамічних брекет систем є свої плюси і мінуси. Так, наприклад, з естетичної точки зору керамічні брекети краще.

Вони не такі помітні при розмові, завдяки подібності з кольором емалі зубів. Саме тому їх варто вибрати дорослим. А от дітям, можна сміливо встановлювати металеві брекети. Сучасні виробники пропонують величезну кількість кольорових і фігурних брекет систем. Вони, як не можна до речі, підійдуть маленьким пацієнтам та перетворять весь процес лікування в захоплюючу гру, а також допоможуть висловити свою індивідуальність і виділитися з натовпу.

Брекети керамічні (безлігатурні або лігатурні) стоять на порядок вище, ніж аналогічні металеві. Але при їх використанні, весь період лікування скорочується більш ніж на 20%. У той же час, металеві брекети коштують дешевше, але і носити їх доведеться довше.

Всі металеві брекети виготовлені повністю зі спеціального сплаву. Таким чином, вони піддаються більшому окислювальному впливу слини і їжі. Керамічні брекети, навпаки, більш стійкі, так як виготовлені частково з металу (дуга) і частково з кераміки (скоби, крила). Існують також керамічні брекети з білою дугою. Металевий дріт, покритий спеціальним захищенням маскуючою речовиною, в таких брекет системах практично не піддається дії ферментів слини і кислот їжі.

Керамічні чи сапфірові брекети: що краще?

«Сапфірові чи керамічні брекети?» – ще одне питання, яке хвилює багатьох пацієнтів, які, все ж, хочуть максимально приховати носіння брекетів. Якщо керамічні брекети і металеві мали кардинальні відмінності, то в цьому випадку, потрібно ретельно підійти до вирішення питання.

Керамічні брекети більш надійні, в порівнянні з сапфіровими. Вони ніколи не забарвляться, а їх колір можна підібрати під колір емалі зубів пацієнта. Крім того, вони мають матуючий ефект і не блищать на сонці і світлі. Сапфірові брекет системи, в свою чергу, більш непомітні, що не забарвлюються, але блищать. Саме тому, стоматологи рекомендують встановлювати сапфіри тільки пацієнтам з білосніжними зубами. В іншому випадку, буде видно всі вади зубної емалі, включаючи плями від кави або куріння, наприклад. Ось чому важливо розуміти, чим керамічні брекети відрізняються від сапфірових.

Керамічні брекети і сапфірові, різниця яких не настільки істотна в практичному плані, значно відрізняються за ціною. Сапфіри дорожчі, так як вважаються дорогоцінними кристалами. Але якщо питання естетики стоїть гостро, то цінова політика для пацієнта, все-таки, відійде на другий план.

Які керамічні брекети краще вибрати?

Керамічна брекет система не є чимось надновим і незвичайним в сучасній стоматології. Абсолютно всі провідні виробники в сфері ортодонтії виготовляють керамічні і сапфірові брекети. Відмінності можуть бути лише в технології виробництва і ціні. Кращі керамічні брекети на сьогоднішній день на думку стоматологів і відгуками пацієнтів – це:

Обидві фірми зарекомендували себе як найкращі світові виробники брекет систем. Керамічні брекети їх виготовлення зручні, легко чистяться і не псуються від впливу їжі і напоїв, що дуже важливо для самих пацієнтів. Крім того, керамічна брекет система Clarity і Damon Clear легко встановлюється і, в подальшому, не потребує переустановлення, підтягування та інших великих маніпуляцій з боку лікуючого стоматолога-ортодонта.

Але все ж, які керамічні брекети краще? Так, керамічні брекети Clarity мініатюрні, виготовлені з міцного полікристалічного матеріалу з відсутністю паза. Це робить їх неймовірно зручними і практично непомітними. Крім того, вони не травмують слизову ясен і не викликають алергію. Керамічні брекети Damon Clear практично відразу після установки перетворюють зовнішній вигляд особи, роблять симетричним і правильним його профіль. Крім того, курс лікування з такою системою становить близько року, на відміну від брекетів інших виробників. Керамічні брекети Даймон мають вільно фіксовану дугу, що не доставляє незручностей і почуття тиску пацієнтові.

Вибирати керамічні брекети різних фірм варто виключно з лікарем. Тільки він допоможе визначитися, вкаже на недоліки і переваги тих чи інших брекет систем, а також зможе привести випадки лікування з власної практики. Крім цього, лікар-ортодонт підкаже, скільки коштують керамічні брекети і який оптимальний варіант за ціною можна підібрати. Навіть такі, здавалося б, незначні моменти потрібно оговорювати завчасно, щоб подальше лікування пройшло успішно, швидко і максимально безболісно.

Якщо Вас цікавлять керамічні брекети і металеві, різниця між ними, переваги та недоліки різних видів брекет систем або, наприклад, скільки коштують керамічні брекети на одну щелепу, неодмінно звертайтеся в стоматологічну клініку «Стомадеус»! У нашому штаті працюють тільки висококласні фахівці з великим досвідом роботи з даним видом брекет систем.

З нашою допомогою Ви знайдете гарні і рівні зуби про які мріяли.

Автор: лікар-стоматолог, Стольникович Віктор Васильович

Насколько полезным был этот пост?

Средний рейтинг: / 5. Количество голосов: