Протезування зубів Черкаси 

Часом навіть найдосвідченішому лікарю з допомогою сучасного обладнання, не вдається врятувати хворий зуб. Однак технології протезування досягли такого рівня, що втрата зуба не є значною проблемою. Таке лікування зубів зможе допомогти навіть у випадку, якщо частково або повністю втрачено зуби.

Протезування зубів в Черкасах – це лікування або зміна зубів штучними конструкціями – зубними протезами. Вони бувають знімними або незнімними. 

Незнімне лікування та протезування зубів

Стоматологічні технології останніх років допомагають втілити безліч варіантів лікування ротової порожнини.

Коронки – це штучна конструкція, яка встановлюється на залишок зуба. Їх виробляють з різних матеріалів.

В минулому столітті були дуже популярні металеві коронки, наразі вони не настільки актуальні, оскільки мають непривабливий зовнішній вигляд.

Термінове протезування зубів металокерамікою виглядає наступним чином: на основу з металу наносять покриття керамікою, яка схожа емаль зуба. Металокерамічні коронки популярні через свою міцність, до того ж мають вигляд справжніх зубів і слугують до 15-ти років. Вартість їх не занадто висока. Серед недоліків можна назвати те, що для встановлення такої коронки зуб повністю відшліфовується  і депульпірується.

Протезування зубів

Використовуються й коронки, які зроблені повністю з кераміки.  Вони найбільше нагадують вигляд натуральної емалі і за текстурою, і за прозорістю. Їх часто використовують для протезування передніх зубів. Керамічні протези довгий час не зношуються і не змінюють колір, але можуть з’явитися відколи у разі різких силовий впливів.

Стоматологи проводять термінове протезування зубів з діоксиду цирконію. Такий вид коронок за своїм властивостями схожий протезування керамікою. Однак такі коронки є більш сучасними, естетичнішими та надійними. Ними можуть користуватися від 15 до 20 років.

Коронки з оксиду алюмінію.

Протезування мостоподібне застосовують, якщо пацієнт втратив декілька зубів, які розташовані поруч. Ця конструкція являє собою декілька з’єднаних коронок. 

Поділяють такі види мостів:

З допомогою мікропротезування можна відновити майже зруйнований зуб. Це хороша альтернатива пломбам.  Вони непомітні, дуже міцні і довговічні, але обійдуться дорожче звичайної пломби.

Вініри – це вид зовнішнього протезу, оскільки це маленька накладка, за допомогою якої можна відновити скол або тріщину, виправити форму зуба, зменшити проміжок між зубами.

Люмінірами називають найтоншу порцелянову накладку на зуб. Вони досить міцні можуть служити до 20-ти років. Вони маскують дефекти і нерівності, роблять зуби рівніше, зменшують проміжки між зубами.  Крім того, люмініри встановлюють ті, хто мріють про сяючою голлівудську усмішку, але не можуть домогтися такого ефекту відбілюванням. Це протезування малотравматичне і не вимагає обточування зуба. Але таке протезування дороговартісне.

Знімне протезування зубів в Черкасах.

Як вже згадувалось на початку існують й знімні протези. Вони можуть бути частково або повністю знімними. Протези першої категорії, пацієнт може носити довго, оскільки вони зручні і до них можна швидко звикнути.

Якщо здорових зубів зовсім немає, лікар порекомендує використовувати протези знімні.

Акрилові протези у своїй основі схожі на природні ясна. Пластичний матеріал комфортний для слизової. Водночас в пористій структурі акрилу можуть розмножуватися бактерії. Акриловий протез треба промивати після вживання їжі та чистити щодня.

Бюгельні протези мають в своїй основі металеву під’язикову або піднебінну дугу, пластмасову базу і коронки. Цей протез використовують за відсутності жувальних зубів.

Автор: лікар-стоматолог, Стольникович Віктор Васильович

Насколько полезным был этот пост?

Средний рейтинг: / 5. Количество голосов: