Гігієна ротової порожнини часом людьми сприймається несерйозно. Але це триває лише до моменту, поки людини не стикнеться з проблемними наслідками такого недбалого ставлення до власного здоров’я. Регулярно нехтувати візитами до стоматолога, не лікувати карієс може призвести до розвитку пульпіту і, навіть, втрати зубів.
Клінічною ознакою цього захворювання є запальний процес в пульпі, розташованої в порожнині зуба, де зосереджені судинні і нервові закінчення. Запалення виникає внаслідок пошкодження емалі та дентину, і проникнення в порожнину зуба шкідливих бактерій. Причиною патології є механічне пошкодження пульпи або несвоєчасне лікування каріозного процесу. пульпіт постійних зубів залежить від безлічі факторів: кількості зубних каналів, ступеня руйнування твердих тканин, обраної методики лікування і наявності супутніх захворювань.
Під час цього захворювання, людина страждає від вираженого болю, що має ниючий і пульсуючий характер. Терапія патології полягає в очищенні зуба від уражених тканин, видаленні нервових закінчень і лікування кореневих каналів. Якщо у пацієнта ускладнений пульпіт зуба, лікування може змінюватися у кількості та тривалості відвідування стоматолога.
За характером болю стоматологи визначають дві форми пульпіту:
– гострий, який супроводжується мимовільним виникаючим болем. При наявності гнійного ускладнення біль матиме постійний і пульсуючий характер.
– хронічний. У цьому випадку біль виникає під впливом дратівливих чинників: вживання гарячої або холодної їжі і напоїв. Зустрічається безсимптомний перебіг.
Ефективність лікування пульпіту залежить від правильності діагностики. Професійні стоматологи клініки ретельно вивчають анамнез хвороби пацієнта, проводять візуальний огляд, опитування на предмет скарг і рентгенологічне дослідження. До вартості лікування пульпіту належить повний спектр послуг: діагностичні заходи, знеболювання, установку коффердама, лікування каріозного ураження, чистку та обробку зубних каналів, пломбування. Зокрема, саме під час ретельної діагностики можна визначити особливості лікування гострого гнійного пульпіту у конкретному випадку.
Головним завданням кваліфікованого стоматолога є збереження функціональності, структури і естетичності зуба. Існує два ефективних методи лікування пульпіту:
Девітальной. Стоматолог застосовує спеціальні лікувальні пасти.
Вітальний. Полягає в ампутації нерва, очистці каналу зуба і пломбування.
Сучасна стоматологія пульпіт лікує шляхом видалення зуба тільки в тому випадку, якщо захворювання супроводжується ускладненнями або гнійним процесом.
У багатьох батьків виникає питання, чому навіть у дітей виникає пульпіт. Стоматологи запевняють, що така ситуація спостерігається у зв’язку з тим, що до 12 років зубна емаль ще не до кінця сформована, тому карієс у дітей розвивається дуже швидко. А запущений карієс в 90% випадків призводить до такого ускладнення, як пульпіт. Тому що після руйнування твердої емалі зуба хвороботворні бактерії проникають в пульпу – м’яку тканину, в якій розташована нервова і судинна система зуба. Без лікування пульпіт може дати ускладнення – періодонтит.
І здавалося б, нічого страшного, – це зуби, які випадуть. Однак, лікування пульпіту молочних зубів дуже важливе, оскільки зачатки постійних зубів розташовуються відразу під молочними зубами, тому інфекція може легко проникнути всередину щелепи і зруйнувати їх. Тоді, ледве встигнувши вирости, постійні зуби вже будуть хворими. Натомість, вилікувати пульпіти постійних зубів у дітей значно дорожче та важче.