Лікування каналів зуба

Лікування каналів зубів (кореневих каналів) – один із складних і трудомістких розділів в стоматології. Пацієнту чистять кореневі частини зуба різними ротаційними і ручними інструментами, медикаментозними препаратами. В результаті лікар позбавляє кореневі канали від вмісту, яке вже вразила патологія і далі заповнює цей простір матеріалом пломбування. Ендодонтичне лікування зможе провести тільки фахівець високої кваліфікації з глибокими знаннями анатомії, топографії та гістології зуба, а також великим практичним досвідом і спеціалізованими мануальними навичками.

Чому ж процедура лікування каналів зуба така складна? Під час лікування лікар не може безпосередньо бачити операційне поле. Канали кореня викривлені і вузькі, тому візуально стоматолог не може контролювати процес. До нього на допомогу приходять анатомо-топографічні орієнтири, також використовується триступеневий рентгенологічний контроль і апексокатор. В результаті лікування можна провести максимально точно.

Лікування каналу переднього зуба

У ендодонтичному лікуванні найскладнішою процедурою називають лікування каналу переднього зуба. В цьому випадку стоматолог повинен лікувати приховану частину зуба, яка складна в доступі і візуально не видна. Тому перед лікуванням обов’язково роблять рентген, щоб визначити скільки каналів у зубі і в якому вони стані. Також роблять повторний рентген на завершальних етапах лікування, щоб переконається в успішності лікування.

Запальні процеси в кореневих каналах називаються – пульпітом. Канали кореня заповнені пульпою. Це м’яка тканина, яка складається з нервових волокон, судин крові і лімфи і сполучних тканин. У пульпі уражаються м’які тканини і з’являється некроз. Наприклад, через карієс. Лікар очищає канал переднього зуба від уражених тканин, а потім заповнює канал матеріалом пломби.

Лікування каналів зуба

Ще однією складною стоматологічною процедурою є лікування кісти зуба через канали.

Для початку пояснимо, що кіста зуба – це новоутворення на корені, яке заповнилося ексудатом, грануляціями і гноєм. Саме це результат перебивання патогенних бактерій каналах кореня.

Якщо в потрібний момент не вирішити проблему, то запалення пошириться на тканини, які знаходяться поруч і навіть на кістку.

Перед лікуванням проводять рентген, щоб знайти проблему і визначитися зі способом лікування.

Скільки коштує лікування каналу зуба

Вартість таких стоматологічних проблем складно визначити з першого разу. Наприклад, терапевтично вилікувати кісту можна тільки, якщо її розмір не перевищує 1 см. В інших випадках доведеться вдатися за допомогою до хірурга. Скільки буде коштувати лікування каналу зуба в цих випадках буде відрізнятися.

Є конкретні умови, в яких є ризик розвитку кісти. Найбільш часта: не заживлений пульпіт або неправильно запломбовані зубні канали.

Лікування каналу зуба, вартість якого визначається під час першого відвідування та консультації – часто лікування не таке просте, як здається на перший погляд. Через це все стоматологи просять клієнтів звертати увагу на причини, які можуть викликати таке складне захворювання.

Основні причини:

  1.  – наявність інфекції з періодонта (наприклад, при гінгівіті та пародонтиті);
  2.  – некваліфікована ліквідація пульпіту;
  3.  – була травмована кістка, зламався корінь зуба;
  4.  – чи не долікувати карієс, а згодом не усунули пульпіт

Вартість лікування каналів зуба завжди залежить від складності процедури і занедбаності захворювання.

Лікування каналів зубів ціна

Існує стандартний спосіб лікування кісти:

  1.  – лікар очищає канали кореня і розширює стерильними інструментами,
  2.  – порожнина рота кілька разів омивається активними антисептичними засобами,
  3. – слідом канали заповнюють спеціальним ліками з високим рівнем PH,
  4.  – далі зуб пломбують на час.

Лікування каналів зубів ціна, якого може бути досить фіксованою, якщо під час лікування не трапляються непередбачувані ситуації.

Далі стоматолог приступає до другого етапу лікування трьох каналів зуба, ціна в цьому випадку залежить від того, як вогнище запалення змінилося за 2-4 тижні.

Під час другого етапу лікар призначає комп’ютерну діагностику, щоб перевірити зміни кісткової тканини в місці запалення. Далі лікар замінює ліки і знову призначає наступний прийом.

Лікування одного каналу зуба, ціна залежить від кількості необхідних процедур до повного одужання. Кілька чисток і обробок проводять, щоб повністю ліквідувати проблему. В результаті на місце вилікуваної ділянки ставлять постійну пломбу і відновлюють коронку зуба.

Щоб створити абсолютно якісні умови лікування, необхідно дотримуватися максимальної стерильність каналів кореня. Для цього використовують коффердамон для ізоляції, інструменти ендодонтичні одноразового використання, різні види активних антисептиків, ліки вищої якості, надійні тимчасові пломби.

Показання до лікування кореневих каналів

Що саме є сигналом до лікування каналу зуба? Така необхідність з’являється, якщо судинно-нервовий пучок (пульпа) має запущену патологію каріозного процесу або з’явилося запалення після травми зуба. В обох випадках людина відчуває біль. Він може бути різного характеру: мимовільний, постійний наростаючий, нічний, виникає при надкусюванні.

Найскладнішим є необхідність переліковувати кореневі канали. Подібна проблема може виникнути, якщо розвивається запальний процес в області зверху коренів, які раніше депульповані. Також це часто доводиться робити, якщо потрібно прибрати вогнище інфекції перед протезуванням.

В цілому, описані проблеми з зубами виникають через запущені процеси в зубній порожнині. Також до запалень в області кореня зуба призводить неякісне лікування. Тому стоматологи клініки Stomadeus рекомендують регулярно відвідувати лікуючого стоматолога, щоб на ранніх етапах помітити проблему з зубами. Лікування на початкових етапах захворювання дозволить заощадити гроші та час.

Автор: лікар-стоматолог, Стольникович Віктор Васильович

Насколько полезным был этот пост?

Средний рейтинг: / 5. Количество голосов: