Чи потрібно дітям лікувати молочні зуби? Консультація фахівців клініки Stomadeus
Молочні зуби – це зуби, які обов'язково випадають у всіх дітей. Зазвичай їх випадіння припадає на вік 5-7 років. Тож багатьох батьків цікавить, чи варто лікувати такі тимчасові зуби. Фахівці клініки Stomadeus запевняють, що це вкрай необхідно.
Нехтування гігієною ротової порожнини і не своєчасне лікування молочних зубів може призвести до негативних наслідків на корінних зубах, які мають замінювати дитячі зуби. Тому дітей слід привчати дотримуватися гігієни порожнини рота з раннього віку. Перший огляд у стоматолога повинен проводитися після прорізування молочних зубів.
Все ж чи потрібно дітям лікувати молочні зуби. Як запевняють фахівці клініки Stomadeus систематичне відвідування стоматолога дозволяє попередити виникнення захворювань і підібрати оптимальний для віку дитини догляд за порожниною рота. Стоматологія і лікар, який буде здійснювати лікування молочних зубів у дітей, повинні вибиратися за умовами та якістю послуг.
Гарного дитячого стоматолога можна розпізнати за досвідом і вмінням спілкуватися з пацієнтами в особі діток. Маленьких дітей досить складно привести на огляд, тому від комунікативних навичок лікаря залежить чи прийде дитина на повторний прийом. Стоматологічна клініка «Stomadeus» піклується про своїх маленьких пацієнтів і прагне створити для них найбільш комфортні умови. У нашій стоматології пацієнтів очікує:
Перші молочні зубки починають зазвичай прорізатися у тримісячному віці, а до двох років більшість дітей стає володарями повного набору з двадцяти зубів. Під час прорізування зубів у дітей відзначається підвищене слиновиділення, порушення сну і перепади настрою. Можуть припухати ясна і підвищуватися температура тіла.
Незважаючи на те, що на зміну молочним зубам незабаром прийдуть постійні це не означає, що їх можна залишати без нагляду. Їм потрібен ретельний догляд. При виникненні карієсу і інших проблем, молочні зуби можуть боліти і цих випадках обов’язково треба йти до лікаря. Без своєчасної терапії хворі зуби стають джерелом поширення бактерій і шкодять організму дитини.
Емаль у дитячих зубів сформована не до кінця. Без регулярної гігієни порожнини рота можуть псуватися молочні зуби і згодом може з’явитися карієс. Професійна чистка молочних зубів здійснюється за допомогою спеціальних щіточок та паст, що містять фтор і кальцій. Для малюків у яких є проблеми з яснами рекомендується вибирати протизапальну пасту.
Щітка повинна бути з м'якою щетиною. Міняти її слід не менше трьох разів на рік. При дотриманні всіх перерахованих правил зуби у дитини будуть міцними і здоровими.
У деяких діток навіть незважаючи на регулярну гігієну порожнини рота може виникнути зубний біль через карієс або появу інших захворювань. Завданням стоматолога є збереження молочних зубів, оскільки вони сприяють зростанню щелепи і готують місце для корінного зуба.
Дотримання гігієни під час чищення зубів дозволяє значно зменшити ризик появи карієсу, однак дітям також необхідно час від часу відвідувати процедуру професійної чистки зубів. Оскільки, маленькі діти часом не дуже ретельно чистять зуби і залишки їжі на емалі та у міжзубному просторі можуть спричинити появу захворювань.
Стоматологія надає послуги в наступних напрямках:
Терапія – включає проведення лікувальних заходів і профілактичних заходів.
Ортодонтія – випрямлення зубів за допомогою брекетів і інших сучасних систем.
Однією з найпоширеніших скарг з якою звертаються батьки малюків в стоматологію є періодонтит. Лікування періодонтиту молочних зубів здійснюється із застосуванням безпечних матеріалів і проведенням попередньої діагностики для виявлення протипоказань.
Отож, чи потрібно лікувати молочні зуби? Обов’язково! Оскільки не зважаючи на юність зубів, дитячі зуби можуть постраждати від великої кількості захворювань. Звісно, лікувати дітей часмо складніше ніж дорослих, бо діти більш рухливі та часто бояться стоматологів. Фахівці клініки «Стомадеус» з легкістю знайдуть підхід до вашої дитини і якісно проведуть всі необхідні процедури, тому батьки-будьте спокійні! Наступний візит до стоматолога не буде викликати у вашої дитини негативних емоцій і страху.