Операція синус-ліфтинг є процедурою збільшення обсягу кісткової тканини верхньої щелепи. Операцію зараховують до розряду кісткової пластики. Вона передбачає проведення маніпуляцій, спрямованих на підняття рівня дна гайморової пазухи і полягає у впровадженні під слизову носової порожнини спеціального трансплантата.
Для чого проводиться?
Анатомія гайморової пазухи індивідуальна у кожної людини. Коріння жувальних зубів розташовані поруч з її нижньою стінкою, практично спираючись на неї. Якщо людина рано втрачає жувальні зуби, край кістки зазнає змін, атрофується, причому і з боку пазухи, і з боку ротової порожнини.
Закритийсинус-ліфтинг– процедура, яка покликана збільшити обсяг кісткових тканин щелепи з обох сторін шляхом їх нарощування.
Коли процедура необхідна?
Основний етап імплантації – це вживлення у кісткову тканину імплантів, які будуть в них надійно зафіксовані. Для цього обсяг щелепної кістки повинен бути достатнім. Відповідно, необхідність проведення виникає, якщо у пацієнта є атрофія країв кісткової тканини щелепи або недостатність її обсягу.
Відкритий синус-ліфтинг призначають, коли:
– відзначається збільшення гайморової пазухи через вікові зміни;
– дно гайморової пазухи є анатомічно низьким;
– є атрофія щелепної кістки після видалення зуба / зубів.
У стоматології розрізняють відкритий синус-ліфтинг і закритий. Суть закритої операції полягає в нарощуванні обсягу кістки, товщина якої не повинна бути менше 7-8 мм. Це більш щадна процедура, так як проводиться без здійснення додаткових хірургічних розрізів. Необхідний матеріал вводиться в порожнину пазухи безпосередньо через імплантат.
Відкритий синус-ліфтинг – це більш серйозна операція, що вимагає надрізу в боковій стінці гайморової пазухи. Її призначають пацієнтам, у яких товщина щелепної кістки становить менше 7-8 мм.
Ціни на синус-ліфтингу в місті Черкаси залежать і від вдалого післяопераційного періоду. Якщо процедура проводилася закритим методом, наступним етапом після неї є установка зуба. При відкритому синус-ліфтингу імплантувати зуби можна тільки, якщо товщина краю кістки становить від 4 мм до 8 мм.
Якщо ж операція була відкритою, а товщина кістки менш 4 мм, буде потрібно час для приживлення і формування тканини. Цей період називається реабілітаційним. Побоювання багатьох пацієнтів пов’язані не тільки з безпосереднім проведенням хірургічного втручання, але і з розвитком ускладнень протягом післяопераційного періоду. Якщо процедура проводилася професіоналом з великим досвідом, ймовірність виникнення побічних наслідків мізерно мала.
Поради щодо профілактики ускладнень після операції
Приймайте лікарські препарати, виписані вам лікарем. У цей період не варто вживати алкогольні напої і медикаменти. Якщо виникла необхідність прийому додаткових лікарських засобів, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем. Якщо протягом курсу прийому антибактеріальних препаратів у вас погіршився стан, повідомте про це фахівцеві.Мінімум на 3 доби після операції рекомендовано утриматися від куріння. В ідеалі – на термін всього реабілітаційного періоду.З метою якнайшвидшого загоєння тканин можна робити ванночки ротової порожнини. Такі процедури проводяться, починаючи з 4-го дня після операції. Для цього використовуються дезінфікуючі розчини.Протягом перших трьох діб після синус-ліфтингу можуть спостерігатися незначні виділення з носа і / або ротової порожнини. Виділення ексудату з домішкою крові є нормальним і природним наслідком операції. Однак, якщо кровотеча не проходить на 4 добу або його інтенсивність зростає, зверніться до стоматолога. Щоб уникнути розвитку ускладнень після синус-ліфтингу необхідно слідувати всім рекомендаціям лікаря.